Paphos Blog

ΝΕΑ

ΝΟΠ: 58 μετάλλια στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα 

Περήφανη η Πάφος!

Πενήντα οκτώ μετάλλια εκ των οποίων τα 42 σε ατομικά αγωνίσματα και τα 16 στις σκυταλοδρομίες εξασφάλισαν οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Πάφου στην κατηγορία Νέων-Νεανίδων στα Παγκύπρια Πρωταθλήματα τα οποία διεξήχθησαν στην Λάρνακα.

Σύμφωνα με δελτίο Τύπου του ΝΟΠ, την περσινή μεγάλη επιτυχία στην κατηγορία των Παίδων-Κορασίδων με την κατάκτηση της 3ης θέσης συνέχισε και φέτος η κατηγορία των Νέων-Νεανίδων.

Όπως αναφέρεται στην ανακοίνωση, καλύτερος κολυμβητής στην κατηγορία Παμπαίδων Α’   αναδείχθηκε ο Νικόλας Κώστα. Παγκύπρια επίδοση πέτυχε η Αγάθη Μανώλη στα 200μ πεταλούδα Παγκορασίδων Α’. Εξάλλου εξασφάλισε την 3η θέση του Ομίλου στην γενική κατάταξη Νέων – Νεανίδων.

Ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου με γραπτή του ανακοίνωση, ευχαριστεί όλους  τους αθλητές που συμμετείχαν στους αγώνες και βοήθησαν ο κάθε ένας ξεχωριστά με τον τρόπο του την ομάδα και τον Όμιλο. Θερμές ευχαριστίες εξέφρασε επίσης σε όλους τους προπονητές της αγωνιστικής ομάδας.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

ΜΑΡΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ
100μ πρόσθιο νέων- αργυρό μετάλλιο
200μ πρόσθιο  νέων – αργυρό μετάλλιο

ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΝΩΛΗ
400μ ελεύθερο νέων – χρυσό μετάλλιο
800μ ελεύθερο  νέων – χρυσό μετάλλιο
1500μ ελεύθερο νέων – χρυσό μετάλλιο
200μ πεταλούδα  νέων – χρυσό μετάλλιο

ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΤΣΑΛΙΔΗΣ
400μ μικτή ατομική νέων – χρυσό μετάλλιο
200μ μικτή ατομική νέων – αργυρό μετάλλιο
100μ ύπτιο νέων – αργυρό μετάλλιο
50μ ύπτιο νέων – χάλκινο μετάλλιο

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΡΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ
400μ ελεύθερο νέων – αργυρό μετάλλιο
800μ ελεύθερο νέων – αργυρό μετάλλιο
200μ ελεύθερο νέων – χάλκινο μετάλλιο

ΑΝΤΩΝΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
200μ ύπτιο παίδων – χρυσό μετάλλιο
100μ ύπτιο παίδων – χρυσό μετάλλιο
50μ ύπτιο παίδων – αργυρό μετάλλιο
200μ μικτή ατομική παίδων – αργυρό μετάλλιο

ΜΑΡΙΑ EROKHINA
400μ μικτή ατομική κορασίδων – χρυσό μετάλλιο
100μ πρόσθιο κορασίδων – χρυσό μετάλλιο
50μ πρόσθιο κορασίδων – αργυρό μετάλλιο
200μ πρόσθιο κορασίδων – αργυρό μετάλλιο

ΑΓΑΘΗ ΜΑΝΩΛΗ
400μ μικτή ατομική παγκορασίδων Α – χρυσό μετάλλιο
200μ μικτή ατομική παγκορασίδων Α  –  χρυσό μετάλλιο
200μ πεταλούδα παγκορασίδων Α – χρυσό μετάλλιο

ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΩΣΤΑ
100μ ελεύθερο παμπαίδων Α – χρυσό μετάλλιο
200μ ελεύθερο παμπαίδων Α – αργυρό μετάλλιο

ΣΟΦΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
1500μ ελεύθερο παγκορασίδων Α – αργυρό μετάλλιο
800μ ελεύθερο παγκορασίδων Α – αργυρό μετάλλιο

ΣΟΦΙΑ ΑΛΑΚΑΕΒΑ
200μ μικτή ατομική παγκορασίδων Α – χάλκινο μετάλλιο

ΜΑΡΙΑ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΑ
50μ ελεύθερο παγκορασιδων Β – χάλκινο μετάλλιο
100μ ελεύθερο παγκορασίδων Β – αργυρό μετάλλιο
200μ ελεύθερο παγκορασίδων Β – χάλκινο μετάλλιο

ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΟΛΕΦ
100μ πρόσιο Παμπαίδων Β – χρυσό μετάλλιο
200μ πρόσθιο Παμπαίδων Β – χρυσό μετάλλιο
400μ μικτή ατομική Παμπαίδων Β – χρυσό μετάλλιο

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΛΟΙΖΙΔΗ
400μ ελεύθερο παγκορασίδων Β – χρυσό μετάλλιο
800μ ελεύθερο παγκορασίδων  Β – χρυσό μετάλλιο
1500μ ελεύθερο παγκορασίδων Β – χρυσό μετάλλιο

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
400μ ελεύθερο Παμπαίδων Β – αργυρό μετάλλιο
800μ ελεύθερο παμπαίδων Β – χρυσό μετάλλιο
1500μ ελεύθερο παμπαίδων Β – αργυρό μετάλλιο

Χάλκινο μετάλλιο στα κάτωθι:
Σκυταλοδρομία 4Χ200 ελεύθερο νέων
(Μανώλη, Πατσαλίδης, Σειρανίδης, Φραγκουλίδης)
Σκυταλοδρομία 4Χ100 μικτή ομαδική  νέων
( Πατσαλίδης, Δημητριάδης, Μανώλη, Φραγκουλίδης)
Σκυταλοδρομία 4Χ100 μικτή ομαδική παίδων
(Νικολάου, Κοντός, Χατζηευσταθίου, Κυριάκου)
Σκυταλοδρομία 4Χ100 μικτή ομαδική Παγκορασίδων Α και Β
(Καμπανέλλα, Μανώλη, Αλακάεβα, Λοιζίδη)

πηγή: ΚΥΠΕ

Comments

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ

To Top